Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 253 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Bike and roll - film z turnieju bike polo w Lublinie

piątek, 20 stycznia 2017 16:48


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3998) | dodaj komentarz

Partia Razem

poniedziałek, 27 lipca 2015 21:17

Długo szukałem dla siebie partii politycznej, takiej która mogłaby mnie reprezentować, takiej która przedstawiałaby wartości ze mną spójne.

 

Na Lubelszczyźnie nie ma dużego wyboru jeśli chodzi o partie społeczne, lewicowe, socjaldemokratyczne... na jesieni 2014r. wydawało się, że powstanie koło lubelskie partii Zieloni, niestety nie udało się.

 

Na początku maja usłyszałem o Razem, przychodziłem na pierwsze spotkania i powiem, że coś mnie tknęło, zachwyciło. Jest w tym jakiś entuzjazm, nadzieja i moc.

 

Pierwszy raz zapisałem się do partii politycznej, w najbliższych wyborach najprawdopodobniej będę kandydował.

 

https://qavtan.files.wordpress.com/2015/09/razembackground.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Bike polo w Lublinie

czwartek, 07 lipca 2011 10:50

3,2,1,Polo! 2 maja zacząłem grać w bike polo, razem ze znajomymi podchwyciliśmy przywiezioną zajawkę. Amatorsko, tyle ile się da i zapału starczy :] 

 

Więcej informacji i terminy spotkań: na portalu Facebook, dział na forum.


Mecz rozgrywany na boisku przy Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie, póki co bez jakiegokolwiek ustalania z dyrekcją/administracją. Boisko zmiatamy i sprzątamy we własnym zakresie. Kije stworzone metodą 'zrób to sam'. 

Film obrazujący naszą grę,  oraz obrazy z Berlina, z Paryża, z Barcelony.

Razem ze znajomymi poszukujemy terenu, który można zaadaptować na boisko do bike polo.

Wymiary to 15x30m lub większe z zachowaniem proporcji podłużnego prostokąta.
Najlepiej, gdyby było ograniczone np. krawężnikiem lub ścianą.

Miejsce; bądź to parking otwarty/kryty, hala, boisko szkolne/osiedlowe, opuszczony budynek, fabryka, magazyn. Na terenie miasta Lublin.

Nawierzchnia: asfalt lub beton, prosta, niepochyła, równa; od biedy kostka brukowa niefazowana (równa, bez ściętych krawędzi) też ujdzie.

Oferujemy: całoroczną reklamę miejsca (z racji wymieniania nazwy miejsca lub firmy, która użycza przestrzeni), reklamę (jako sponsor) przy okazji wszelkich wydarzeń organizowanych na użyczanej nam przestrzeni, opiekę nad porządkiem obiektu (sprzątamy i dbamy o estetykę miejsca).


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Przenosiny? Zobaczymy

niedziela, 25 lipca 2010 16:21

Z racji oczekiwania na określenie się znajomych co do dzisiejszego wyjścia, które utrudnia nam burza, założyłem konto na WordPress.com.

Przenoszę się z Bloog.pl platformy WP.pl, a dlaczego? Z racji reklam oraz tego, że moje wpisy nie pojawiają się na Facebook'u bezpośrednio po opublikowaniu.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Kilka pierwszych postówbędzie powieleniem kilku ostatnich z Bloog.pl, być może przez jakiś czas oba moje dzienniki będą funkcjonowały równolegle, o tym jeszcze nie zdecydowałem.

 

Nowy adres: www.Qavtan.WordPress.com

 

PS (25VII) blog na WordPress'ie prowadzi się dobrze, brakuje możliwości zbierania linków tak jak tu. Generalnie statystyki są bardziej wiarygodne i podają więcej szczegółów odwiedzin. Nie ma reklam. Widzę na bloog.pl zachodzą zmiany, póki co jednak nie kuszą.

 

PS (25III) jedyne czego brakuje mi póki co w WordPress to podawanie IP odwiedzających co jest na Bloog.

 

PS (2V) nie zanosi się na powrót na Bloog.pl chociaż nadal tutaj łatwiej jest eksponować polecane linki. Odwiedzalność niniejszego bloga zaczęła spadać.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Niemal końca lipca muzyczny zestaw

piątek, 23 lipca 2010 22:31

Mój głos w sprawie cyfryzacji Polski.

wtorek, 20 lipca 2010 17:39
We wpisie "Cisza nocna - świętość nieposzanowana" cytowałem ustawy znalezione w serwisie Sejmu RP.

Jakież było moje zdziwienie i mój zawód, gdy okazało się, że jednego z dokumentów nie mogę w żadnej mierze kopiować. Zacytowałem więc ręcznie i napisałem e-mail do twórców serwisu z zapytaniem/prośbą o możliwość kopiowania treści wszystkich dokumentów udostępnianych w serwisie... kolejnym zdziwieniem i zawodem okazała się odpowiedź:

Ewa_EG_Genert/SEJM/PL@sejm.gov.pl napisała:
Szanowny Panie!
Nie przewidujemy takiej możliwości.
Pozdrawiam
EG

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Standardy rowerowe już w Lublinie!

niedziela, 18 lipca 2010 19:02
Tak zwane 'standardy rowerowe' są już zatwierdzone w Lublinie!

Zarządzenie nr 415/2010 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 10 czerwca 2010r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Standardów technicznych dla infrastruktury rowerowej Miasta Lublin".

Staraniem Porozumienia Rowerowego i sieci Miasta dla Rowerów oraz urzędników Urzędu Miasta Lublina udało się, teraz czas na egzekwowanie dobrych praktyk wśród pracowników publicznych.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Anything is possible when You're in Library :]

niedziela, 18 lipca 2010 18:59

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Wagon wyruszył - pamięć o Solidarności - wolność

sobota, 17 lipca 2010 21:20

Wagon2010.Lublin.pl

Wagon wyruszył w Polskę, by przypomnieć o rodzącej się 30 lat temu Solidarności.
W podróży po kraju w poszukiwaniu wspomnień, odpowiedzi na dzisiejsze pytanie o wolność.
Trasa przypomnienia o Sile Wolnego Słowa - wydawnictwach podziemnych PRL.
www.Wagon2010.Lublin.pl

Lublin 17.07.2010 Warszawa Wschodnia 18.07.2010 - 19.07.2010 Toruń Główny 20.07.2010 Bydgoszcz Główna 21.07.2010 Poznań Główny 22.07.2010 - 23.07.2010 Szczecin Główny 26.07.2010 - 27.07.2010 Zielona Góra 28.07.2010 Wrocław Nadodrze 29.07.2010 - 30.07.2010 Częstochowa Osobowa 31.07.2010 Katowice 01.08.2010 - 02.08.2010 Kraków Główny 03.08.2010 - 04.08.2010 Rzeszów Główny 06.08.2010 Łódź Fabryczna 08.08.2010 Białystok 10.08.2010 Olsztyn Główny11.08.2010 Gdańsk 14.08.2010

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (20) | dodaj komentarz

Kongres futurologiczny - Stanisław Lem

sobota, 17 lipca 2010 8:56
Po prostu, chwyciłem za kolejną książkę Lema. Nie było innej rady :)

Drogi czytelniku czy zdarzało Ci się mieć halucynacje? Może zechciał(a)byś poznać te, które przeżył Ijon Tichy? Myślę, że warto, bo Lem miał naprawdę bogatą wyobraźnię.

Mnie książkę czytało się dobrze. Lekko spokojnie szedłem po kolejnych stronach ciekawych przygód Ijona.


Tylko głupiec i kanalia lekceważy genitalia, bo najbardziej jest dziś modne reklamować części rodne!

Piszę te słowa o trzeciej w nocy, złamany. Cóż mogę do tego dodać? Rozważę poważnie projekt ucieczki od cywilizacji, zaszycia się w jakąś głuszę. Nawet Galaktyka przestała mnie wabić, jak nie kuszą podróże, gdy nie ma z nich dokąd wrócić.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Dzienniki gwiazdowe - Stanisław Lem

sobota, 17 lipca 2010 8:42
Ot tak, niemal przypadkiem chwyciłem za tę książkę, którą polecił mi kolega będący w posiadaniu jej z nowego wznowionego wydania wszystkich dzieł... ot tak.

To moje pierwsze zetknięcie z fantastą, a w gatunku tym nie gustuję specjalnie. Czasem fantasy, ale Wiedźmin mnie nie pochłonął, z Tolkienem jestem dopiero w Isengardzie i dalej ciężko iść. Fantastyka naukowa to oczywiście co innego. Nie pamiętam czy w podstawówce sięgnąłem do utworów Lema, mało wtedy czytałem, więc nie podejrzewam siebie o przyswojenie i tej.

Zaskoczenie - tak można powiedzieć. Powoli, spokojnie, strona za stroną książka coraz bardziej mnie pochłaniała. Kolejne przygody Tichego są fantastyczne. Nie szczycę się specjalnym poczuciem humoru, ale Lemowi udało się je ożywić - chociażby spotkaniem międzyplanetarnym.

Książkę polecam gorąco. Swoim przykładem udowadniam, że nawet sceptyk i osoba niegustująca lub nieznająca fantastyki naukowej może się do niej spokojnie przekonać.W sieci niestety jest bardzo mało cytatów z Dzienników Gwiazdowych (a sam tym razem zapomniałem o zaznaczaniu dla potomnych:) ), jeden fragment książki, który mnie urzekł znalazłem i prezentuję:

Zgodnie z przyjętą systematyką, występujące w naszej Galaktyce formy anormalne obejmuje typ Aberrantia (Zboczeńce), dzielący się na podtypy Debilitales (Krentyńce) oraz Antisapientinales (Przeciwrozumowce). Do tego ostatniego podtypu należą gromady Canaliacaea (Paskudławce) i Necroludentia (Zwłokobawy). Wśród Zwłokobawów rozróżniamy z kolei rząd Patricidiaceae (Ojcogubce), Matriphagideae (Matkojady) i Lasciviaceae (Obrzydłce). Obrzydłce, formy już skrajnie zwyrodniałe, klasyfikujemy dzieląc na Cretiniae (Tępony, np. Cadaverium Mordans - Trupogryz Bęcwalec), i Horrorissimae (Potworyjce, z klasycznym przedstawicielem w postaci Mętniaka Bacznościowca - Idiontus Erectus Gzeemsi). Niektóre z potworyjców tworzą własne pseudokultury; należą tu gatunki takie, jak Anophilus Belligerens, Zadomiłek Zbójny, który nazywa siebie Genius Pulcherrimus Mundanus, albo jak ów osobliwy, łysy na całym ciele egzemplarz, zaobserwowany przez Grammplusa w najciemniejszym zakątku naszej Galaktyki - Monstroteratum Furiosum (Ohydek Szalej), który zwie siebie Homo Sapiens.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Cisza nocna - świętość nieposzanowana

sobota, 17 lipca 2010 8:28
Tak mi się zdaje, że wiele osób nie dba o to co robią inni w momencie, kiedy chce sobie wytrzepać dywan, wymienić okno, skosić trawnik...

Jaka jest inna lepsza pora na wymianę okien niż sobota krótko po 7 rano? Na skoszenie trawnika? Na słuchanie głośno muzyki... Dla prac remontowych wyjaśnieniem jest chęć uniknięcia skwaru, ale nawet w upalne noce - dobry sen to podstawa. Co do tego ostatniego to prowadzę z siostrą regularne rozmowy, ale polubownie dochodzimy do kompromisu. Niestety chyba nie ze wszystkimi się tak da...

Ja po prostu chciałbym, by do 8 rano była bezwzględna cisza...

A co na to prawo? Kilkunastominutowe poszukiwania na forach dają jakiś efekt:

Art. 51 Kodeksu Wykroczeń
§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Art. 221 Kodeksu postępowania karnego
§ 1. Przeszukania zamieszkałych pomieszczeń można dokonać w porze nocnej tylko w wypadkach nie cierpiących zwłoki; za porę nocną uważa się czas od godziny 22 do godziny 6.


Lokale wyborcze też czynne są od godziny 6 rano, nie wiem ilu jest skowronków wśród ludzi. Kodeks postępowania karnego jest z 1997 roku, wtedy sklep do którego chodzę faktycznie był otwarty od 6 rano... ale teraz mogę o tej godzinie co najwyżej pocałować klamkę.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Lista muzyczna w lipcu, 7 lipca.

środa, 07 lipca 2010 8:54

Muzyczny zestaw wyborczy 19VI2010

sobota, 19 czerwca 2010 11:20

Sprostowanie :]

poniedziałek, 14 czerwca 2010 19:35
Właściciel bloga nie bierze odpowiedzialności za bannery reklamowe.

Odpowiedzialność za nie bierze Wirtualna Polska, platforma na której tworzony jest blog.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

sobota, 24 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  0  

Autor

Rowerowe polo w Lublinie

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Polecam

Biblioblogi

Bibliotekoznawstwo

Bieszczady

Edukacja seksualna

Filmy o Lublinie

Gitara

Historia

Hobby

Informacje

Internet

Jedzenie

Kobieta

Komiksy, obrazki...

Komunikacja

Książka

Książki dla dzieci i młodzieży

Kultura

Lubelskie informacje

Ludzie

Mapy

Media

Muzyka

Narzędzia wyszukiwania

Nauka

Planowanie rodziny

Pogoda

Polityka

Prawo

Pro-choice

Pro...

Rower

Studia w Lublinie

Turystyka

Wyszukiwarki internetowe

Światopogląd

O moim bloogu

Qavtan - subiektywnie - poszukuje. Refleksje, kultura, muzyka, rower... Czy prawda nas wyzwoli? Czy możemy sobie pozwolić na to by zostawić świat takim jakim go zastaliśmy? Uważam, iż przekazuję...

więcej...

Qavtan - subiektywnie - poszukuje. Refleksje, kultura, muzyka, rower... Czy prawda nas wyzwoli? Czy możemy sobie pozwolić na to by zostawić świat takim jakim go zastaliśmy? Uważam, iż przekazuję ciekawą treść. Informacje, które mogą skłonić czytelnika do refleksji, może nawet działania. Aktualne wpisy przeczytasz na: www.Qavtan.WordPress.com

schowaj...

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Wpisy
  • liczba: 340
Bloog istnieje od: 4013 dni